Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

ЗЛАГОДЖЕНІСТЬ ДІЙ, ПЕДАГОГІЧНА МУДРІСТЬ ТА ВИТРИМКА - ЗАПОРУКА УСПІШНОГО ЗАВЕРШЕННЯ 2019-2020 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

   На цьому наголосила начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації Любов ДМИТРУШКО в ході наради з керівниками закладів загальної середньої освіти району.

   Порядок денний робочої зустрічі передбачав розгляд актуальних освітніх питань, зокрема щодо роботи освітньої сфери в умовах карантину та перспектив функціонування, проведення підсумкового та зовнішнього незалежного оцінювань, організованого завершення 2019/2020 навчального року та набору до 1-х класів 2020/2021 навчального року тощо.

   Розпочинаючи робоче засідання, начальник відділу Любов ДМИТРУШКО окреслила основні завдання, які необхідно вирішити в рамках завершення поточного навчального року. Зокрема, акцентувала увагу на тому, що закладам загальної середньої освіти спочатку необхідно забезпечити дистанційне навчання школярів  в умовах карантину, далі,  ґрунтуючись на нормативних документах Міністерства освіти і науки та відповідних управлінських рішеннях, здійснити підсумкове оцінювання, завершити навчальний рік, перевести учнів до наступного класу.

   Окремо зупинилася на питаннях підготовки до роботи  у новому навчальному році 1-х класів, розподілу субвенційних коштів з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» та процедурі переведення педагогічних працівників, яким виплачується пенсія за віком, а також усіх керівників закладів загальної середньої освіти з безстрокових трудових договорів на строкові.

   Головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Світлана ДЕМИДЕНКО та методист районного методичного кабінету Людмила МОРОЗ деталізували особливості оцінювання школярів в умовах дистанційної освіти, завершення 2019/2020 навчального року та прийом документів майбутніх першокласників; звернули увагу на те, що у 2019/2020 навчальному році звільнено від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти та відтерміновано через всеукраїнський карантин зовнішнє незалежне оцінювання. Проговорили рекомендації Міністерства освіти і науки  щодо видачі табелів успішності учням 3-8-х та 10-х класів, свідоцтв про здобуття базової середньої освіти випускникам 9-х класів, утримання від масових заходів  із залученням учасників освітнього процесу, у тому числі останніх дзвоників та випускних вечорів. Закцентували увагу і на питаннях застосування наказу Міністерства освіти і науки України № 1646 від 28.12.2019 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти» та результатів цьогорічної атестації педагогів.

   За результатами розгляду питань порядку денного прийнято відповідні рішення.« повернутися до списку новин