Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС ДИСТАНЦІЙНО, ОСТАННІЙ ДЗВОНИК ОНЛАЙ – ТАК ПЛАНУЮТЬ ЗАВЕРШИТИ НАВЧАЛЬНИЙ РІК У ШКОЛАХ РАЙОНУ

   Про це, під час засідання колегії районної державної адміністрація, де на порядку денному слухалося питання щодо готовності закладів загальної середньої освіти району до організованого завершення 2019/2020 навчального року, інформувала начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації Любов ДМИТРУШКО.

   Зокрема, вона зазначила, що 2019/2020 навчальний рік є особливим, а організація і забезпечення освітнього процесу після введення карантинних обмежень, стала викликом для педагогів, дітей, батьків. Сформовані МОН рекомендації з питань термінів закінчення навчального року у школах, завершення навчання учні 11-х класів і їх зовнішнього тестування, видачі табелів, проведення останніх дзвоників та випускних тощо сприяли плануванню чітких кроків, прийнятті відповідних управлінських рішень.   

   «Тож, навчальний рік для школярів (окрім одинадцятикласників)  у Колядинецькому та Саївському НВК завершиться до 1 липня (це унормовано галузевими законами, а відтак і структурою навчального року закладу). Останні у цьому навчальному році уроки вчителі проведуть у п’ятницю, 29 травня. Цього ж дня планується і свято «Останнього дзвоника». Через карантин урочистостей не відбудеться. Однак заходи школи організують онлайн», - зазначила очільниця освітньої галузі району.

   У перші дні червня педагоги заповнять шкільні класні журнали; після - класні керівники оформлять свідоцтва і табелі та нададуть їх школярам, адміністрації проведуть засідання педагогічних рад.  Всі заходи регламентовано відповідними датами.

  Одинадцятикласники (а їх цього року п’ять) до остаточного завершення поточного навчального року мають приступити з 25 червня. Від цієї дати і до 17 липня триватиме основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Передуватиме їй пробне ЗНО, що відбудеться 15 та 17 червня.

   Свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти випускники отримають після оголошення результатів ЗНО з усіх навчальних предметів.

  Основним галузевим законом (Закон України «Про освіту») закладам загальної середньої освіти надано автономію у прийнятті організаційних рішень. Тож, рішення щодо проведення випускних вечорів та з деяких інших питань ухвалять адміністрації шкіл.

   В підсумку розгляду питання порядку денного, члени колегії висловили власні бачення щодо організації освітнього процесу у надзвичайних умовах жорстоких карантинних заходів та надали відповідні доручення з регламентованим терміном їх виконання. « повернутися до списку новин