Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

МОЗ НАГАДУЄ, ЩО НЕВАКЦИНОВАНІ ДІТИ НЕ МАЮТЬ ХОДИТИ У ШКОЛИ І САДКИ

   Невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки. 

   Відповідне нагадування органам місцевої влади відправили Міністерство охорони здоров'я та Міністерство освіти і науки у листі.

   «Враховуючи, що ризик масового поширення зазначених інфекцій особливо збільшується з початком навчального року, просимо вжити заходів щодо рекомендованого ВООЗ обсягу охоплення профілактичними щепленнями або недопущення невакцинованих (за відсутності протипоказань) дітей у заклади освіти», - йдеться у документі.

 Якщо у дитини є протипоказання до щеплення, вона має одержати відповідну довідку у лікаря, коли проходить обов’язковий профілактичний огляд.

   Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичногозакладу.

   За таких умов, зазначає МОЗ, колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин.

   «Зідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або діти, які мають медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»)», – уточнюють відомства.

   На своїй сторінці Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляна СУПРУН писала про те, що Міністерство охорони здоров'я має намір ініціювати зміни до законодавства, аби посилити відповідальність за відмову від вакцинації дітей.

   За матеріалами сайтів Osvita.ua та http://moz.gov.ua« повернутися до списку новин