Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

STEM-освіта: інноваційні проекти для НУШ

   На базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 23-24 квітня 2019 року відбувся дводенний Всеукраїнський науково-практичний семінар «STEM-освіта: інноваційні проекти для НУШ», в якому взяла участь делегація від району у складі: завідувач районного методичного кабінету, директор опорного закладу освіти, методист з математичних предметів, учителі географії та інформатики, керівник районного методичного об’єднання завідувачок закладів дошкільної освіти.

   Відкрила пленарне засідання директор Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації Вікторія Гробова, яка наголосила на актуальності питань STEM-освіти, що вже упроваджується в області.

   Привітав учасників заходу ректор Сумського ОІППО, доктор історичних наук, доцент Юрій Нікітін.

   Модерував захід Сергій Грицай, проректор з наукової роботи Сумського ОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент.

   Короткий історичний нарис з питання STEM-освіти здійснила Патрикеєва Олена, начальник відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України.

   Завідувач сектору підготовки вчителів STEM-освіти відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Василашко Ірина окреслила завдання науково-практичного семінару.

   У форматі відео-доповіді «Проект «STEM на Дніпрі»: досвід роботи, здобутки» відбулася презентація досвіду керівника проекту «STEM на Дніпрі», керівника напряму «STEM-Lab» у рамках проекту «Я –дослідник» Бутурліної Оксани.

   Зміст інноваційного освітнього проекту «Я – дослідник», здобутки та перспективи його упровадження окреслила Гущина Наталія, старший викладач кафедри відкритих освітніх систем та ІКТ ДВНЗ «Університет менеджменту освіти».

   Практичні, новітні, сучасні рішення для STEM-освіти презентував Рилєєв Василь, комерційний директор мультимедійного видавництва «Розумники» разом із Шабасом Ігорем, тренером видавництва.

   У другій половині робота продовжилась у п’яти секціях. Секція 1 об’єднала керівників відділів освіти ОТГ, директорів опорних закладів освіти, викладачів ІППО та методистів методичних кабінетів. У другій секції працювали учителі інформатики. Секція 3 для керівників методичних об’єднань предметів природничо-математичного циклу районних відділів освіти та ОТГ. Четверта секція однодумців – учителів географії. П’ята секція зібрала учасників проекту «Я – дослідник» області.

   24 квітня працювали дві секції: «Дошкільна освіта» і «Початкова освіта».

   Отже, проведений Всеукраїнський науково-практичний семінар є гарним підґрунтям для освітян і дошкільної, і загальної середньої освіти, які вирішили пов’язати, чи вже пов’язали свою професійну діяльність із прогресивним майбутнім – STEM-освітою.

 

 

 

 

 

 « повернутися до списку новин