Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

ДРУГЕ ТЕСТУВАННЯ ОСНОВНОЇ СЕСІЇ ЗНО – ПОЗАДУ

   У четвер, 23 травня, відбулося обов’язкове для усіх учасників зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури.

   За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти з посиланням на дані регіональних центрів оцінювання участь у ньому взяли 340 тисяч, що становить 97,2 % від загальної кількості зареєстрованих учасників. 

   58 учасників не змогли потрапити до пунктів тестування через запізнення, 131 – через відсутність одного з обов’язкових документів.

   Проведення зовнішнього незалежного оцінювання у пунктах тестування забезпечували 57 899 осіб. Дотримання процедури тестування контролювали 255 громадських спостерігачів і 40 представників засобів масової інформації.

   На Сумщині для проведення другого цьогорічного тесту працювали 43 пункти у 6-ти раніше визначених округах, де тестування складали 9171 осіб з 9467 зареєстрованих. П’ятьох майбутніх абітурієнтів не допустили до складання іспиту.

   44 одинадцятикласників Липоводолинщини (100% від загальної кількості зареєстрованих) складали тестування у пунктах міста Ромни.

   Попередньо було визначено, що результати тесту з української мови і літератури зараховуються як державна підсумкова атестація. Сертифікат ЗНО з цього предмета є обов’язковим для вступу у заклади вищої освіти. Тож за 180 хвилин (саме стільки тривало тестування) абітурієнти мали виконати 58 завдань, з яких відповіді на 34 завдання з української мови будуть зараховані як державна підсумкова атестація.

   Серед цьогорічних новацій ЗНО з української мови і літератури – встановлення адаптивного порогу для осіб з особливими освітніми потребами, які здобувають або здобували повну загальну середню освіту мовою, що не належить до слов’янської групи мов, або мовою корінних народів, та мають кількість тестових балів, меншу за поріг «склав/не склав».

   Для тих, хто з поважних причин не зміг 23 травня скласти ЗНО з української мови і літератури буде можливість зробити це на додатковій сесії, яка відбудеться з 2 по 11 липня.

   За матеріалами сайтів: http://testportal.gov.ua, http://osvita.ua/news/

 

 « повернутися до списку новин