Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

Відбулося засідання районного методичного об'єднання вчителів інклюзивної форми навчання та асистентів учителів

   

   Питання щодо впровадження інклюзивної освіти стає дедалі актуальнішим, адже в Україні, як свідчить статистика, з кожним роком збільшується кількість дітей з особливими потребами.  
   Інтеграція дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітньому просторі є реальністю нашого часу.  Велика увага та багато зусиль докладається педагогічними працівниками та батьками у роботі з такими дітьми. 
   Відповідно до плану роботи відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації 26 жовтня 2018 року відбулося засідання районного методичного об'єднання вчителів інклюзивної форми навчання та асистентів учителів. 
   Із організацією інклюзивної форми навчання ознайомила Методист РМК Мороз Л.В., яка наголосила на тому, що інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у закладах загальної середньої освіти на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей, ознайомила із нормативно-правовим  забезпеченням інклюзивної освіти.
   Про комплексне вивчення дітей з особливими освітніми потребами інформувала виконуюча обов’язки директора Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Липоводолинської районної ради Колодяжна Т.О.
   Асистент вчителя КЗ Липоводолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Валюх С.О.  розповіла про завдання та функції асистента вчителя в інклюзивному класі та поділилася своїми напрацюваннями.
   У роботі методичного об’єднання  взяли участь працівники ІРЦ: вчитель-логопед Свіржевська І.Г. та практичний психолог Котова Л.В. Вони ознайомили учасників засідання з особливостями психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами та надали методичні рекомендації педагогам по роботі з ними.

 


 « повернутися до списку новин