ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЛИПОВОДОЛИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

РОБОТУ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ РАЙОНУ З РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ «ГОЛОС КРОВІ: МИ – УКРАЇНЦІ» ПРОАНАЛІЗУВАЛИ НА КОЛЕГІЇ ОБЛАСНОГО ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ І НАУКИ

   Актуальні питання розвитку освітньої галузі регіону на тлі багатовекторного реформування обговорили учасники колегії Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної  адміністрації, що відбулася 26 червня 2018 року під головуванням директора Департаменту Гробової В.П.

   У роботі колегії взяли участь заступник голови облдержадміністрації Подопригора М.О., керівники органів управління освітою, директори інтернатних закладів, закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації області.

   Порядком денним колегії було передбачено розгляд питань щодо виконання Закону України «Про дошкільну освіту» у закладах дошкільної освіти міст Охтирка та Ромни, підготовки фахівців спеціальності «Початкова освіта» у закладах вищої освіти комунальної форми власності відповідно до стандартів Нової української школи, роботи закладів освіти м. Шостка та Липоводолинського району з реалізації обласного соціально-освітнього національно-патріотичного проекту «Голос крові: ми – Українці», стану роботи зі зверненнями громадян у Департаменті освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, місцевих органах управління освітою Білопільського та Сумського районів за п’ять місяців 2018 року та виконання окремих  рішень попередніх засідань колегій.

   Говорячи про реформи профільної галузі і облаштування перших класів у відповідності до нового державного стандарту, посадовці області особливу увагу зосередили на використанні цільової субвенції для облаштування перших класів, підготовці педагогів для роботи в перших класах, проведені широкомасштабної роз’яснювальної кампанії, за результатами якої кожен вчитель-початківець має розуміти реформу освіти.

   Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Дмитрушко Л.М., взявши участь в обговоренні питання порядку денного щодо роботи закладів освіти Липоводолинського району з реалізації обласного соціально-освітнього національно-патріотичного проекту «Голос крові: ми – Українці», увагу учасників колегії акцентувала на досягненнях та перспективах в плані роботи над Проектом.

   «Робота закладів освіти району за Проектом реалізується через проведення різних за формою та змістом заходів районного рівня та участі в обласних. Учасники долучаються до вивчення історичної та культурної спадщини рідного краю, збору матеріалів про його національні та мистецькі традиції, участі в презентаційних, конкурсних, благодійних заходах, акціях тощо. Приділяється увага інформаційному супроводу, популяризації заходів з національно-патріотичного виховання, - зазначила  Дмитрушко Л.М. - В перспективі реалізації Проекту  проведення заходів спрямованих на дослідження фольклору, традицій, історичних і культурних пам’яток регіону, краєзнавчу, волонтерсько-благодійну діяльність. Особлива увага буде звернута на фінансовий аспект, зокрема залучення позабюджетних коштів на зазначені цілі».

   За результатами роботи колегії було вирішено прийняти за основу завдання, спрямовані на подальший розвиток системи освіти в регіоні, надано відповідні доручення та рекомендації  керівникам освітніх ланок усіх рівнів щодо їх подальшої реалізації.« повернутися до списку новин