Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

МАЙБУТНІМ ВСТУПНИКАМ НЕОБХІДНО ОФОРМИТИ ID-КАРТКИ

   Міністерство освіти і науки України закликало школярів, як тільки їм виповниться 14 років, подбати про оформлення внутрішнього паспорта громадянина України у вигляді ID-картки, оскільки без такого документа їх не допустять до реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання.

   «Для отримання ID-картки потрібно не пізніше, ніж через місяць після досягнення учнем 14 років, звернутися до територіального підрозділу Державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання або до центру надання адміністративних послуг, якщо він надає послуги з оформлення біометричних документів. Для школярів своєчасне оформлення паспорта є необхідним, адже його копію потрібно подавати в комплекті документів для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання”, – сказано у повідомленні відомства.

   Проте, є чотири категорії школярів, які можуть подавати замість паспортів інші документи:

  •  особи, які не мали можливості отримати паспорт в зв’язку з тим, що проживають на  окупованій території та лінії зіткнення, – свідоцтво про народження;
  •  іноземці та особи без громадянства – копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
  •  особи, які звернулися за захистом в Україні, – копію довідки про звернення за захистом в Україні;
  •  особи з окупованої території, які є учнями (слухачами, студентами) закладів освіти на підконтрольній Україні території, якщо вони втратили документ, що посвідчує особу, і не мають можливості його відновити – довідку із закладу освіти з фотокарткою.

   Усі інші громадяни України подають для реєстрації на ЗНО виключно паспорт. Цей же документ пред’являється учасником ЗНО для допуску до пункту тестування.

   Питання своєчасного отримання паспорта є також актуальним для тих школярів, які 2019 року планують вступати на молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра після 9-го класу.

   Вступати за свідоцтвом про народження зможуть лише ті учні, яким 14 років виповниться після 1 травня 2019 року.

  За матеріалами сайту http://osvita.ua/« повернутися до списку новин