ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЛИПОВОДОЛИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Чи знаєте ви, що ходити в МУЗЕЇ - модно?

   Музей – це неповторне та незабутнє місце, де переплітаються історія, мистецтво, наука, і також це чудова можливість для корисного відпочинку та пізнавального дозвілля. У західних країнах діти відвідують музеї для навчання. І це дуже важливо, бо музеї забезпечують доступ до національної, культурної та природної спадщини, допомагають глибше пізнати свою етнічну ідентичність, стимулюють до вивчення наук, пробуджують у дітей цікавість до мистецтва, історії.

   Учні 8 класу Московського навчально-виховного комплексу здійснили свою  заплановану екскурсію до одного з найбагатших в області музеїв – Роменського краєзнавчого музею з метою пізнати свій край, а пізнавши, більше цінувати, любити і поважати. Саме осінні канікули та сонячна погода сприяли цьому.

   Працівники музею надзвичайно уважно поставились до юних відвідувачів, провели кропітку роботу, залишивши добрі і світлі спогади у дитячих головах і серцях! Оксана Василівна провела екскурсію залами, де їй вдалося оживити минуле і здійснити подорож до сьогодення. Діти дізналися багато цікавого про створення музею видатними людьми, у залі «Пісня Гончарного круга» - про гончарну майстерню Глинського керамічного училища та знавця мистецтва, художника-кераміста П.М.Іванченка, який створив керамічні зуби, роздивлялися роботи дітей, орнаменти, тарілі у стилі модерну. У наступних залах школярі побували у далекому минулому, пронеслись історією Роменщини від Козацької доби  до сьогодення. В залі «Більше за життя» діти із зворушливістю та сумом зупинилися біля портрету великого Кобзаря Т.Г.Шевченка, складеного із фотографій тих героїв, які загинули в Революції Гідності, і всіх людей, які віддали життя за рідну Незалежну Україну.

   Дуже запам’яталися учням талановиті археологи Д.Я.Самоквасов і С.А.Мазаракі, науковець М.О.Макаренко, скульптор і художник І.П. Кавалерідзе своїми вкладами та діями, за які відчуваєш гордість за нашу державу, рідний край. До речі, саме Іван Кавалерідзе створив пам’ятник Шевченкові, який був відкритий 27 жовтня 1918 р. у Ромнах.

   Оксана Василівна розповіла, що багато матеріалів про зв’язок Тараса Григоровича Шевченка з Роменщиною зберігається у колекції Роменського краєзнавчого музею. Але найбільший інтерес викликає музичний інструмент – торбан, який за переказами належав великому Кобзареві. Діти дізналися, яким чином ця реліквія потрапила до Роменського краєзнавчого музею. Отож, недаремно у місті Ромни височіє пам’ятник великому Кобзареві.

   На 2 поверсі діти мали змогу побачити старовинні сільськогосподарські речі, дізнатися як виглядали клуні, хати, хліви, сажі, навіть жлукто, в якому прали одяг. Дуже цікаво було побачити народний одяг, чудові вишивані сорочки, рушники, яскраву українську кераміку, вироби з дерева, наприклад меблі, або скриню з вирізаними орнаментами. Завершилася екскурсія картинною  галереєю, де представлені роботи сучасних художників Олексія Федька, Надії Полуян-Внукової, Сергія Півторака.

   Всі були дуже задоволені екскурсією і відчули свій зв'язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі і створювали її красу.« повернутися до списку новин