Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

НОРМИ ТА ПРАВИЛА НОВОЇ РЕДАКЦІЇ «УКРАЇНСЬКОГО ПРАВОПИСУ» ПОЧИНАЮТЬ ДІЯТИ

   Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення щодо використання  нової редакції «Українського правопису», схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 р. № 437 «Питання українського правопису». Фінальний текст нової редакції «Українського правопису» опубліковано на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук 3 червня 2019 року.

   Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої ввійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. Склад комісії затверджено розпорядженням КМУ від 17 червня 2015 р. № 416.

   У серпні-вересні 2018 року відбулося громадське обговорення пропонованих змін, під час якого надійшло понад 3000 пропозицій від наукових установ, закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, окремих громадян.

   З моменту оприлюднення офіційного тексту Правопису рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції документа в усіх сферах суспільного життя, зокрема, в офіційно-діловому стилі мовлення.

   Водночас зараз розробляється план імплементації нової редакції «Українського правопису». Цим документом, зокрема, буде передбачено терміни та етапи впровадження змін в освітній процес.

   За матеріалами сайтів http://osvita.ua/news/, http://www.osvita.sm.gov.ua/

 « повернутися до списку новин