Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

Вишивана моя Україна

   Щорічно, у третій четвер травня, українці святкують День вишиванки. Це всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного одягу. Це свято, попри свій відносно молодий вік, вже набуло широкої популярності і стало традиційним.

   Третій рік поспіль відзначається День вишиванки і у Московському НВК. Дрескодом дня була вишиванка, а навчальний заклад замайорів різнобарвними візерунками української вишивки. Народне прислів’я каже: «Без верби і калини нема України». До сказаного слід додати: «І без вишивки». У холі НВК учнями та учителями була організована виставка української народної вишивки «І хрестиком, і гладдю квітує Україна». Різноманітністю  українських сорочок вразила виставка «Вишиванка – генетичний код нації», організована бібліотекарем сільської бібліотеки. Учні та учителі провели флешмоб єдності «Вишиванка єднає українців».  Про історію української вишивки, про значення кольорів та символів учні дізналися, перегорнувши сторінки усного журналу «Традиції мого народу. Моя вишиванка». Українська пісня, як і українська вишиванка, є знаковим для нашої традиційної культури. Тому й наше свято не обійшлося без пісні. На згадку про святкування Дня вишиванки було проведено фотосесію.

   Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці НВК разом зі своїми батьками та учителями відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження  культури, звичаїв і традицій свого народу.« повернутися до списку новин