Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

ІВАН БОРШОШ: НАША МЕТА – МАКСИМАЛЬНО СКООРДИНУВАТИ ВСЮ РОБОТУ ЗАДЛЯ ЯКІСНОГО ТА БЕЗПЕЧНОГО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО НА СУМЩИНІ

   Учасники відеоселекторної наради з питань організації та проведення ЗНО на Сумщині у 2019 обговорили основні питання забезпечення належних умов на пунктах тестування, безпеки під час проведення оцінювання якості знань та організації підвезення учасників зовнішнього незалежного оцінювання до місць проведення тестування.

   За словами заступника голови облдержадміністрації Івана Боршоша, Сумська область має достатній досвід щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Як і в попередні роки, першочерговими завданнями відповідних служб залишається надання першої медичної допомоги на пунктах тестування, забезпечення огляду пунктів тестування щодо виявлення небезпечних предметів, попередження можливих надзвичайних ситуацій на пунктах тестування, організація охорони тестових матеріалів, організація громадського порядку, вчасна доставка  матеріалів на пункти тестування та  у зворотному напрямку.

   Директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр СИДОРЕНКО повідомив, що на Сумщині вже здійснено організаційну роботу щодо забезпечення якісного проведення процедури тестування. Основна сесія 2019 року розпочнеться 21 травня тестуванням з математики, а 13 червня учасники складуть останнє тестування з хімії.

   У зв’язку з одним із минулорічних нововведень зовнішнього незалежного оцінювання – перевірки розуміння мови на слух у тестах з  іноземних мов Олександр Сидоренко закликав учасників наради забезпечити проведення аудіювання на іспитах з іноземної мови за міжнародними стандартами складання таких екзаменів.

   Особливістю цього року є те, що ДПА за курс повної загальної середньої освіти у формі ЗНО складатимуть не лише всі випускники закладів загальної середньої освіти, а й обов’язково учні, студенти закладів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти.

   Також він зазначив, що наразі у Сумській області зареєструвалося на ЗНО 9 223 учасники, з них 4 388 учнів закладів загальної середньої освіти, 1 521 учень закладів професійної (професійно-технічної) освіти, 2 448 студентів закладів вищої освіти I-II рівнів акредитації та 866 випускників минулих років.

   Зовнішнє незалежне оцінювання буде проводитися на базі закладів вищої, професійної (професійно-технічної) та загальної середньої освіти в містах Глухів, Конотоп, Охтирка, Ромни, Суми, Шостка.

   Заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош звернув увагу всіх присутніх щодо персональної відповідальності за організацію посиленої охорони приміщень центрів оцінювання якості освіти та пунктів проведення тестувань, безпечне підвезення учнів до пунктів  проведення  ЗНО, організацію роботи медпрацівників у місцях тестування.

За матеріалами сайту http://sm.gov.ua« повернутися до списку новин