Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

18 ЖОВТНЯ СТАРТУЄ ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС ІМ. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

   Цього року ІX Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка розпочнеться 18 жовтня.

   Відповідне рішення було ухвалене Міністерством освіти і науки України.

   Проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка має сприяти піднесенню престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю: вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка, - зазначено в документі.

   Офіційні заходи з його відкриття у місті Миколаєві, однак освітнє відомство радить закладам освіти України організувати відкриття конкурсу в себе на місцях.

   Традиційно конкурс проводиться для учнів 5-11 класів та для студентів профтехучилищ й вишів.

   Для проведення конкурсу мають бути створені оргкомітети та журі. Дати проведення кожного етапу конкурсу, крім фінального, заклади освіти визначають самостійно. На першому його етапі питання готуються закладами освіти, в яких він проходить. Для другого та третього етапу питання розробляються Інститутами післядипломної педагогічної освіти. У свою чергу, завдання для кожної категорії учасників мають відповідати їхньому віку та напрямку навчання.

   Роботи можна виконувати українською мовою, а також регіональними мовами або мовами національних меншин, представленими в Україні.

   Переможці конкурсу на кожному з етапів, крім фінального, визначаються в кількості 30% від загальної кількості учасників.

   За матеріалами сайту Osvita.ua« повернутися до списку новин