Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

Навіть через три десятиліття сниться афганська війна…

   15 лютого в Україні вшановують учасників  бойових дій на території інших держав. Через  теперішню неоголошену війну на сході України якось відійшли на другий план події багаторічної давнини, коли  співвітчизники проливали кров у гарячих точках земної кулі, зокрема  в Афганістані. У переддень  цієї дати  в Саївському НВК відбувся  урок мужності «Їх долі обпалені війною»  за участю  учасника бойових дій, вчителя-пенсіонера, Івана Івановича Яковенка.

   Воїн-афганець  зі сльозами   на очах  розповів дітям  про службу в 345-му окремому парашутно-десантному  полку міста Баграм. Зокрема, пригадав епізод,  коли їхали на завдання,  БМП, у якій перебувало 11 чоловік, підірвалася на фугасі… Там був і Іван Іванович, де отримав поранення. Ветеран розповів школярам також про життя людей у кишлаках, харчування воїнів та військові будні. Діти, затамувавши подих, уважно слухали воїна. «Понад три десятиліття пройшло,- говорить Іван Іванович, але й досі інколи сниться Афганістан: ворог, що йде на нас в атаку, постріли й вибухи…»

   Дівчатка й хлопчики побажали воїну-афганцю міцного здоров’я та вручили на згадку подарунок.« повернутися до списку новин