Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

Квітни, мово наша рідна!

   Мова – то найцінніший духовний скарб, який створило людство за всю свою історію. То сонячна квітка в розмаїтому Божому саду.

   Усі мови на нашій планеті неповторні, самобутні і найдорожчі для народу, який їх витворив. Але багато з них уже зникло або стоїть на краю мовної прірви.

   Тому 2 лютого 2000 року Генеральна конференція ЮНЕСКО ухвалила рішення про заснування Міжнародного дня рідної мови. Під захист світової громадськості взято всі без винятку мови – нетлінне надбання культурної спадщини людства.

   Квітни, мово наша рідна! Під таким девізом 21 лютого у Синівській ЗОШ проведено низку заходів, спрямованих на популяризацію рідної мови. Велика шкільна родина ще раз припала вустами до цілющого джерела рідного слова, зробила свій внесок у скарбницю нашої духовності, довела, що українська мова - «запашна, співуча, гнучка, милозвучна, сповнена музики і квіткових пахощів»( О.Гончар).

   Другокласники підготували ранок «Солов’їна, барвінкова, українська рідна мова», третьокласники – інсценізацію «Бабусина пригода». Увазі учнів 5-9 класів було запропоновано мовознавчий турнір «Нумо, українці!» Активними учасниками інтелектуального поєдинку стали команди  «Патріоти»( 6 клас) та  «Лінгвісти» ( 7 клас). Перемогли у цьому конкурсі  дружба та наполегливість юних шанувальників рідного слова.

   Бібліотекар  Н.В. Пось презентувала для старшокласників ілюстративно- книжкову виставку «Лунай, величне наше слово!» та організувала з восьмикласниками літературну гру «Мовне намисто».

   Цього дня учнів закладу освіти об’єднав конкурс «Кращі стінгазета та плакат «Люблю я мову українську», який додав упевненості, національної гідності та самоповаги. За підсумками журі,  кращими виявилися стінгазети п’ятикласників: «Світ слова», дев’ятикласників «Фразеологія» та плакат, підготовлений  шестикласниками.

   Святкові заходи до Міжнародного дня рідної мови закінчилися підведенням підсумків, врученням грамот переможцям та найактивнішим учасникам.« повернутися до списку новин