Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

МОН ПРОПОНУЄ ГРОМАДСЬКОСТІ НА ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПОРЯДКУ МОНІТОРИНГУ ЯКОСТІ ОСВІТИ

 

   Міністерством освіти і науки України розроблений Порядок проведення моніторингу якості освіти. Проект документа оприлюднений для громадського обговорення.

   Порядок має визначати види, форми та методи проведення моніторингових досліджень, а також особливості процедури підготовки та проведення моніторингу якості освіти.

   У Міністерстві освіти зазначають, що його реалізація сприятиме забезпеченню якості проведення моніторингових досліджень в Україні, розширенню кола суб'єктів моніторингу, розмежуванню повноважень між органами влади, державними установами, представниками громадськості у сфері координації його здійснення.

   Планується, що моніторинг може проводитись з метою виявлення та відстеження тенденцій у розвитку якості освіти в країні, на окремих територіях, у закладах освіти або інших суб’єктах освітньої діяльності.

   Передбачається, що в закладах освіти він може проводитись незалежно від їх підпорядкування, типу й форми власності. Бути внутрішнім і зовнішнім.

   Внутрішній моніторинг проводиться на локальному рівні, зовнішній - на локальному, регіональному, загальнодержавному або міжнародному рівні.

   Моніторинг міжнародного рівня проводиться шляхом участі в міжнародних дослідженнях - Міжнародному порівняльному дослідженні якості природничо-математичної освіти (TIMSS), Міжнародному дослідженні якості освіти (PISA), Міжнародному дослідженні читацької грамотності (PIRLS) тощо.

   Завантажити документ можна за цим посиланням.

   Громадське обговорення проекту документа триватиме до 25 червня. Зауваження та пропозиції можна надсилати до вищевказаної дати в письмовому вигляді та електронною поштою за адресою: Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135; e-mail: linnyk@mon.gov.ua.

   За матеріалами сайту https://mon.gov.ua/

 « повернутися до списку новин