Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

ПРО ПІДТРИМКУ ТВОРЧО ОБДАРОВАНИХ ДІТЕЙ ТА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ ЛИПОВОДОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ ГОВОРИЛИ НА РОЗШИРЕНІЙ АПАРАТНІЙ НАРАДІ

   «Підтримка та розвиток обдарованості є одним із пріоритетних напрямів сучасної освіти. Талановиті діти – це той ресурс, з якого створюється інтелектуальна та творча еліта країни. Щоб це потенційне національне багатство зберегти й примножити, необхідно вчасно помітити таких дітей, підтримувати їхній розвиток»,  –  на цьому наголосила куратор освітньої галузі Любов ДМИТРУШКО, інформуючи про підтримку творчо обдарованих дітей та учнівської молоді Липоводолинського району, у ході розширеної апаратної наради 11 лютого 2019 року.

   Відповідно до Положення  про районний інформаційний банк даних «Обдаровані діти» кількісний склад районного банку  становить  (станом на 01.10.2018 ) 113 учнів.

   Учні закладів освіти району щороку беруть  участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах  з навчальних предметів. Так, у 2017-2018 н.р. за підсумками ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад команда району виборола шість призових місць: чотири з  трудового навчання,  по одному з  математики та фізики. Цьогоріч переможцями ІІІ  етапу стали 7 учнів: 3 учні із трудового навчання, 2 учні з  математики, по 1 учню з правознавства, української мови та літератури.

   Постійну підтримку обдарованим учням-переможцям олімпіад, турнірів, конкурсів, спортивних змагань надають обласна та районна державні адміністрації. Так, згідно розпоряджень голови Сумської обласної державної адміністрації та голови Липоводолинської районної державної адміністрації учням призначаються стипендії.

   Протягом останніх трьох років за сприяння районної державної адміністрації та районної ради кращі  учні району заносяться на районну Дошку пошани.

   До підтримки творчо обдарованої молоді долучаються місцеві товариства, приватні підприємці та фермерські господарства, які надають як одноразові грошові винагороди, так і  одноразові стипендії. Серед них: ТОВ «Беєво»(Беївський НВК),  ТОВ «Альянс»(Панасівська ЗОШ І-ІІ ст., Яснопільщанський та Байрацький НВК), ТОВ «СК-Агро» (Русанівський НВК, Саївський НВК), «АГРОТРЕЙД» (Подільківська ЗОШ І-ІІІ ст., Московський НВК, Калінінська ЗОШ І-ІІ ст., Саївський НВК, Берестівська ЗОШ І-ІІІ ст.), ТОВ «Урожайна Країна» (Підставська ЗОШ І-ІІ ст.), ТОВ «Надія»  (Московський НВК),  ПП Тарасенко С.М.(Капустинська ЗОШ І-ІІІ ст.), фермерське господарство «Нестеренко» (Саївський НВК)тощо.

   Значну увагу навчанню та вихованню обдарованих дітей та молоді приділяють позашкільні заклади району, на базі яких постійно проводяться конкурси різних рівнів.

   Одним із напрямків підтримки творчо обдарованої молоді є оздоровлення та відпочинок. Так, влітку 2018 року оздоровчими послугами було охоплено 23 дитини (10%) з числа талановитої та обдарованої молоді. З районного бюджету на придбання путівок до позаміських закладів області використано кошти в сумі 117,2 тис.гривень.

   Згідно розпорядження голови Липоводолинської районної державної адміністрації педагогічним працівникам,які підготували  переможців ІІІ етапу  Всеукраїнських  учнівських олімпіад встановлюються надбавки до посадових окладів.

   У підсумку начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації  Любов ДМИТРУШКО відмітила, що лише тісна співпраця районної державної адміністрації, районної ради, відділу освіти, молоді та спорту,  закладів освіти, сільськогосподарських формувань, які працюють на території сільських рад,  забезпечать належну підтримку та мотивацію обдарованих учнів до нових звершень та перемог.« повернутися до списку новин