ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЛИПОВОДОЛИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА «МОЛОДЬ ЛИПОВОДОЛИНЩИНИ» - ОДИН З МЕХАНІЗМІВ РЕАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ У РАЙОНІ

    На цьому наголосила начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Любов ДМИТРУШКО в ході розгляду питання порядку денного щопонеділкової апаратної наради при голові райдержадміністрації Іванові ЯРЕМЕНКУ щодо стану виконання районної цільової комплексної програми «Молодь Липоводолинщини» на 2016-2020 роки.

   За її словами, наразі триває другий етап реалізації заходів Програми, учасниками якої є учнівська, студентська молодь та особи молодіжного віку до 35 років. Для їх практичної реалізації проводиться  робота спрямована на активну участь молоді  у громадському житті району.

   В кожній школі працює учнівське самоврядування, створюються умови для постійного пошуку цікавих форм організаторської роботи з учнівським активом, вдосконалюються моделі, методи, структури органів учнівського самоврядування. 

   Для інтелектуального самовдосконалення та творчого розвитку молоді проводяться різножанрові творчі фестивалі та конкурси.

   Активізується волонтерська діяльність зі збору допомоги учасникам операції об’єднаних сил, дітям, що потребують медичної допомоги тощо. У школах створено загони волонтерів, які активно працюють по впорядкуванню пам’ятних знаків та місць, пов’язаних з героїчними подіями, наданню шефської допомоги ветеранам.

   Національно-патріотичному вихованню сприяє діяльність координаційної ради, тематичні уроки, дитячі благодійні акції, спрямовані на підтримку учасників воєнної операції на сході України, години суспільно-політичного інформування, «круглі столи», активність учнівської молоді в патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), краєзнавчих конференціях, конкурсах та експедиціях.  

   Систематичною є інформаційно-просвітницька робота щодо формування відповідального ставлення молоді до свого здоров’я, профілактики алкоголізму, наркоманії, тютюнопаління; профорієнтаційна – зі створення можливостей для самореалізації та розкриття творчого потенціалу молодих людей. 

   Підсумовуючи розгляд порушеного питання, начальник відділу освіти, молоді та спорту Любов ДМИТРУШКО закцентувала увагу на пріоритетах розвитку молодіжної політики в умовах децентралізації. Серед них: створення молодіжних дорадчих органів (на рівні району, ОТГ); створення та фінансування молодіжних центрів, у тому числі шляхом переобладнання клубів, бібліотек, будинків культури; удосконалення механізмів залучення молоді до процесів прийняття рішень.« повернутися до списку новин