ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЛИПОВОДОЛИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

В УКРАЇНІ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ПОСИЛЯТЬ ЗАХОДИ ІМУНІЗАЦІЇ ДЛЯ ПРОТИДІЇ КОРУ

  В Україні триває наймасштабніший спалах кору за усі роки незалежності. У 2017 році хворих на кір було майже 5 тисяч осіб, у 2018 понад 55 тисяч осіб. Станом на 20 червня 2019 року на кір в Україні захворіло майже 55 тисяч осі, з них більшість – діти. З початку спалаху кір забрав життя вже 39 українців.

  Кір – надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

  Саме про це йшла мова на нараді з питань додаткових заходів імунізації від кору з керівниками закладів освіти та охорони здоров’я, що відбулася 22 серпня в приміщенні Роменської районної ради. В даному заході взяли участь освітяни та медичні працівники Липоводолинщини.

  Лікар-пульмонолог Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Ольга КОЛОМІЄЦЬ наголосила, що попри проведення з 2017 року додаткових заходів з імунізації проти кору дитячого населення, кількість нових випадків захворювання продовжує бути високою та існує ризик масового поширення захворюваності на кір у регіоні, де досі є велика кількість дітей та молоді, які пропустили планові щеплення в попередні роки. МОЗ України закликає регіони провести додаткові заходи для подолання спалаху кору. Тому сьогодні сприяння організації процесу вакцинації в закладах освіти, просвітницька робота з учнями, вихованцями, студентами, батьками; співпраця з медичними працівниками є надзвичайно важливими для попередження небезпечної інфекційної хвороби.

  Для узгодженості дій працівників закладів освіти та охорони здоров’я визначені обласні та районні координатори, відповідальні за проведення додаткової посиленої імунізації проти кору. Координатором по Липоводолинському району є районний педіатр Липоводолинської ЦРЛ – Ольга Григорівна ГЕЛЯ.

  Варто пам’ятати, що вчасно зроблена вакцинація гарантує безпеку здоров’я наших дітей.« повернутися до списку новин