Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

З 1 ЛИПНЯ УЧАСНИКАМ ПРОБНОГО ЗНО ПОЧНУТЬ ПОВЕРТАТИ КОШТИ

   Кошти, сплачені за пробне ЗНО у закладах освіти, повертатимуть учасникам тестування з 1 липня. Механізм цієї процедури, розроблений  Міністерством фінансів разом з Міністерством освіти і науки, Уряд схвалив 17 червня 2020 року.

   «Виплата коштів учасникам пробного ЗНО розпочнеться вже за два тижні - 1 липня - і буде здійснюватись через відділення ПриватБанку. Учасники пробного ЗНО, які мають картку ПриватБанку, отримають SMS-повідомлення від банку про зарахування коштів. Якщо учасник не має картки, він отримає SMS-повідомлення про те, що картка з компенсованими грошима чекає у найближчому відділенні банку», – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира МАНДЗІЙ.

   МОН передасть банку інформацію від регіональних центрів оцінювання якості освіти щодо всіх учасників, які зареєструвалися з 3 по 24 січня 2020 року для проходження пробного ЗНО 2020 та сплатили кошти за участь у ньому. Передбачається, що повернення коштів розпочнеться 1 липня і триватиме до 1 грудня 2020 року.

   На повернення коштів усім учасникам пробного ЗНО буде витрачено 52 мільйони 450 тисяч гривень з фонду боротьби з хворобою COVID-19 та її наслідками.

   Роботи, пов’язані з підготовкою тестів та процесу тестування, були виконані вчасно, що забезпечувало готовність провести пробне ЗНО у закладах освіти. Вартість одного тестування становить від 138 до 150 гривень залежно від регіону.

   Нагадаємо, цьогоріч у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації учасники пробного ЗНО пройшли його вдома: 15 червня відбулось тестування з української мови та літератури, 17 червня - з усіх інших предметів.

   Водночас МОН повідомило, що готове до проведення ЗНО у безпечних умовах та відповідно до рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України і епідеміологічної ситуації. Скасування ЗНО є неприпустимим, оскільки це єдиний об’єктивний інструмент оцінювання та механізм прозорого вступу до вишу, а його відсутність створить значні корупційні ризики.

   За метеріалами сайту https://mon.gov.ua« повернутися до списку новин