ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЛИПОВОДОЛИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Козацькому роду - нема переводу

   За визначенням видатних учених світу, кожен народ має  свої особливості формування держави, а держава Україна  неможлива була б без  козацтва і козаччини.  Для того, щоб поглибити знання учнів про історію доби козаччини, донести поняття козацької етики і моралі, виховати повагу до народних традицій, почуття гідності та пошани до України в Капустинській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено спортивно-мистецьке свято «Ми – козацького роду», присвячене Дню козацтва та захисника України.

   В ході заходу учні прослухали цікаву інформацію про те, як ставали козаками , які випробування треба було пройти тим , хто хотів стати козаком, як облаштовували свій побут, якими ремеслами володіли, а також про звичаї та традиції мешканців Запорізької Січі. Цікаві розповіді про козаків та весела запальна пісня прозвучали з вуст підростаючої зміни юних  козачат – учнів 5 класу.  Справжні козацькі забави стали продовженням заходу. У змаганні взяли участь дві команди учнів 5-8 класів: Курінь П.Сагайдачного та Курінь Б.Хмельницького. Кожна команда обрала свого отамана,  підготувала  девіз та привітання суперникам.

   На учасників чекали справжні козацькі випробування. Їм необхідно було «осідлати коня», проповзти тунелем, передати повідомлення своєму отаманові, долаючи перешкоди, врятувати побратима і втекти з полону, влучити в ціль, швидко одягтись по команді «Тривога» і, навіть, затанцювати гопака.

   Всі учасники змагались з честю  витримали всі випробування, довели, що можуть  гідно носити почесне звання «козак» і що дійсно «козацькому роду – нема переводу».« повернутися до списку новин