Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

Обласний семінар учителів зарубіжної літератури на Липоводолинщині

Компетентності складно формувати,

а ще складніше вимірювати,

але без цього якісна шкільна освіта

у ХХІ столітті неможлива.

О.Савченко

   3 травня 2018 року на базі Комунального закладу Липоводолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів  відбувся обласний семінар  учителів зарубіжної  літератури  та російської мови з теми: «Сучасний урок зарубіжної літератури в контексті компетентнісного підходу до навчання в школі».  Модератором даного заходу виступила методист із зарубіжної літератури та мов національних меншин Сумського ОІППО Захарченко І.О.

   У семінарі  взяли участь учителі міст Суми, Лебедин, Ромни, Липоводолинського, Лебединського, Недригайлівського, Роменського, Тростянецького районів, Недригайлівської, Коровинської, Бездрицької ОТГ у кількості 22 осіб.
   З вітальним словом до учасників семінару звернулася завідувач районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту  Липоводолинської райдержадміністрації Шапран Ю.О., яка ознайомила з діяльністю освітньої галузі  Липоводолинського  району.

   Директор Комунального закладу Липоводолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Вовк  І.І. представила  гостям  опорний заклад, зупинилася на традиціях школи та досягненнях  учнів.

   У рамках роботи семінару методист Сумського ОІППО Захарченко І.О. надала методичні рекомендації щодо викладання сучасного уроку зарубіжної літератури в контексті компетентнісного підходу.

   Плідно пройшли майстер-класи. Учитель зарубіжної літератури  Беївського НВК: Беївська ЗОШ І-ІІІ ст. – Беївський ДНЗ Бурдюг О.Ф. провела майстер-клас «Ментальні карти як інноваційний засіб візуалізації мислення та формування компетентнісних цінностей учнів на уроках зарубіжної літератури», на якому поділилися власними педагогічними родзинками з даної теми й мотивувала учителів до використання нового  методу роботи. Миргородець В.М., учитель Яснопільщанського НВК, акцентувала увагу учасників семінару на використанні сучасної форми проведення –  уроків–квестів. Майстер-клас «Використання квесту на уроках зарубіжної літератури як засобу формування комунікативної та полікультурної компетентностей», активними учасниками якого стали учителі, показав як мотивувати до вдумливого читання художньої літератури, зацікавити учнів на уроці та формувати комунікативну та полікультурну компетентності на уроках зарубіжної літератури.   

   Особливу зацікавленість викликало проведення та обговорення уроків зарубіжної літератури  у 5  та 10 класах. Учителі Комунального закладу Липоводолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Молошна В.О. та Решітько В.В. продемонстрували на  уроках власну творчість, креативність, неординарність.   Шляхом  використання сучасних методів критичного та асоціативного мислення: кластер, ментальна карта, вільне письмо, асоціативне гроно,  буктрейлер, скрапбукінг  проглядалося формування в учнів як ключових компетентностей (спілкування державною мовою, спілкування іноземною (англійською) мовою, математична, інформаційно-цифрова, уміння вчитися впродовж життя, соціальна, обізнаність та вираження у сфері культури) так і предметних (комунікативної, знання літературних творів на рівні сюжету, композиції, образів,  основних фактів життя та творчості видатних англійських письменників та ін).

   У дружній атмосфері пройшов позакласний захід «Чарівний світ кави», який відбувся  в нетрадиційній формі –  мистецький салон.  Він відкрив маловідомі факти із життя письменників зарубіжної літератури.

   Учасники обмінялися враженнями від семінару та здобули новий досвід щодо використання компетентнісного підходу на уроках зарубіжної літератури.« повернутися до списку новин