Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

ЯКИМ БУДЕ ЦЬОГОРІЧНИЙ РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

   Новацією 19-го Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який відбудеться 8 листопада і розпочнеться об 11:00, стане те, що учасники зможуть майже одразу перевірити свою роботу.

   Про цю новацію розповів автор диктанту - доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка Олександр АВРАМЕНКО.

   «Ми подумали, а чому не зробити так: продиктували текст, взяли невелику паузу на 3-4 хвилини, і після цього його перевірити, вивісити на сайт, на екрани. Я озвучу орфограми, пунктограми, все прокоментую, щоб свято завершилося у цей же день», - пояснив він.

   При цьому автор диктанту вважає, що людей, які зробили кілька помилок під час диктанту, не можна вважати неграмотними.

   Нагадаємо, що Всеукраїнський радіодиктант національної єдності традиційно звучить на Українському радіо до Дня української писемності та мови, який святкують 9 листопада. Але цього року свято припадає на вихідний, тож вирішили перенести дату – на день раніше, щоб студенти та школярі могли долучитися до акції.

   Акція статувала в 2000 році. З того часу щороку слухачі можуть взяти участь у написанні та з'ясувати, наскільки добре вони знають мову.

   У 2018 році до акції додучилося майже 33 000 учасників, було  311 переможців радіодиктанту національної єдності.  Лише однієї помилки припустилися 1004 людини. Це була найбільша кількість переможців за час існування акції. В попередні роки лише одиниці писали диктант без жодної помилки.« повернутися до списку новин