Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

В райдержадміністрації обговорили перспективи оптимізації в галузі освіти

   Начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Дмитрушко Л.М. взяла участь у роботі колегії, що відбулася 28 березня 2018 року під головуванням очільника району Яременка І.О. На порядку денному слухалося питання щодо перспектив формування мережі закладів освіти району в умовах реформування галузі, прогнозів щодо дитячого населення, соціально-економічних умов регіону та фінансового показника утримання одного учня.

   Щодо оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти начальник відділу Дмитрушко Л.М. зазначила, що сьогодні освітні послуги учнівству, а це 1329 школярів, у регіоні надають 5 закладів загальної середньої освіти І-ІІ ступенів та 12 закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів. Функціонує опорна школа в складі якої є 1 філія.

   Проаналізувавши питання економної ефективності утримання сільських шкіл маємо наступну картину: серед 16 шкіл І-ІІ та І-ІІІ ступенів тільки одна з них має повні класи, решта 15 - малокомплектні, що є найбільш проблемним питанням. Адже у малокомплектних школах відсутній повноцінний дитячий колектив, умови для здійснення ефективної виховної, гурткової роботи, діяльності наукових товариств, клубів, об’єднань за інтересами, розвитку творчих нахилів та здібностей школярів. Та і фінансові витрати на освіту учня в них в рази перевищують нормативні показники.

   У зв’язку з цим і виникає необхідність  оптимізації   освітніх закладів,  направлена  на   створення умов для всебічного розвитку дитини як особистості, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей.

   «Але процес оптимізації має враховувати демографічну ситуацію, соціально-економічні та кліматичні умови регіону. А найважливішим в цьому питанні є правомірність прийняття відповідних рішень», - зазначила в підсумку начальник відділу.

   В обговоренні питання взяли участь керівники Комунального закладу Липоводолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Вовк І.І. та Подільківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кревсун О.О., проаналізувавши стан та перспективи функціонування підпорядкованих закладів.

   Після тривалого обговорення питання порядку денного було прийнято відповідні рішення.« повернутися до списку новин