Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

Передаймо нащадкам наш скарб – рідну мову

   «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова» - писав Панас Мирний. І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце, заспокоїти душевні рани.

   День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Учні Московського навчально-виховного комплексу з нагоди цього дня провели літературний захід «Передаймо нащадкам наш скарб – рідну мову», метою якого було познайомити учнів з різними версіями походження мови як засобу спілкування, відомостями з історії української мови. Школярі читали вірші, поширювали крилаті вислови про мову відомих українських письменників. Цього дня, традиційно, стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. І етап пройшов і в нашому  закладі освіти. Вісімнадцятий рік поспіль українці пишуть диктант національної єдності. У День української писемності та мови кожен може перевірити себе, послухавши диктант на «Українському радіо». Цього року текст склав та зачитав доцент Київського національного університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко. Учні та педагогічні працівники НВК долучилися до написання Всеукраїнського диктанту єдності «Крила України». Щоб показати красу і багатство нашої рідної мови за допомогою усної народної творчості, з учнями 7 – 11 класів провели флешмоб «В’язанка скоромовок».

   День української писемності та мови вдався змістовним та цікавим. Учні ще раз переконалися, що рідна мова – це мова, що «єднання» минулих та прийдешніх поколінь.« повернутися до списку новин