Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

День української писемності та мови у Беївському НВК

   «Говорити українською завжди і повсякчас!» - 9 листопада закликали у Беївському НВК з нагоди Дня української писемності та мови.

   Це свято вирішили цьогоріч відзначити яскраво та нетрадиційно.

   Переступаючи через поріг школи під веселу українську пісню, мимоволі поринав у атмосферу свята. Кожен отримав заряд бадьорості перед початком уроків та прослухав інформацію про значення і багатство української мови.

   Залюбки дітлахи підтримали ідею «Одягни вишиванку» та прийшли у барвистих сорочках, що пробудило дух патріотизму.

   Двері класів прикрасили висловами відомих людей про українську мову та писемність, які спонукали удосконалювати себе як громадянина України.

   Вчителі та учні школи демонстрували рівень знань з української мови, долучившись до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

   Цього святкового дня також відбулося урочисте відкриття шкільного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика в кабінеті української мови та літератури, де зосереджено виконували завдання учні школи.

   Різноманітні інформаційні п`ятихвилинки, виховні години, вікторини, розгадування ребусів - неповний перелік подій цього дня.

   Досвід людства у продовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об`єднує народи в нації і зміцнює держави. Тому в цей  день для учнів Беївського НВК  була проведена година єдності «Українська мова - мова єднання». Під час заходу присутні познайомилися зі сторінками історії української мови, згадали скорботні дати на тернистому шляху розвитку. Учні читали вірші відомих українських поетів Т.Шевченка, Л.Українки, В. Сосюри. Гаслом заходу стали геніальні слова Л. Костенко «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Хлопці й дівчата побажали українцям примножувати скарби рідної мови, яка єднає націю і створює індивідуальне обличчя.

Гречана К. М., вчитель української мови та літератури« повернутися до списку новин