Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

Створення освітнього середовища для майбутніх першокласників Колядинецького НВК

   «Нова українська школа» (НУШ) - ключова реформа Міністерства освіти і науки. Передбачає створення школи, де діти будуть навчатися через діяльність, а основна увага спрямована на розвиток компетентностей, а не запам'ятовування фактів. Усі компетентності є однаково важливими. Вони розвиваються на різних уроках впродовж всього періоду навчання. Спільними для всіх компетентностей є вміння читати і розуміти прочитане, висловлювати думку усно і письмово, критичне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, виявляти ініціативу, творити, уміння вирішувати проблеми, оцінювати ризики та приймати рішення, уміння конструктивно керувати емоціями, застосовувати емоційний інтелект, здатність співпрацювати в команді.

   НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням, а також яка «буде виховувати відповідальних, активних і підприємливих громадян».

   Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.

   Планування і дизайн освітнього простору школи спрямовуються на розвиток дитини та мотивацію її до навчання. Саме це стало пріоритетним напрямком у підготовці закладу освіти, зокрема класної кімнати майбутніх першокласників 2019-2020 навчального року.

   Складовими нового простору для нашої  школи є: креативний зовнішній та внутрішній дизайн, комфорт та енергоефективність, сучасні умови для навчання, розвитку та спілкування, багатофункціональне середовище. Крім того, освітній простір організовується таким чином, щоб учитель міг спостерігати за діяльністю дітей в усіх осередках, діти мали можливість безпечно переміщуватися і мали місце для зберігання особистих речей.

   З метою підготовки до впровадження нового Державного стандарту початкової освіти, успішної організації освітнього процесу в початкових класах Нової української школи у Колядинецькому НВК розроблено план класної кімнати 1- го класу 2019-2020 року, визначено потребу в засобах навчання відповідно до Примірного переліку засобів навчального та загального призначення для навчальних кабінетів початкової школи (наказ МОН України від 13.02.2018 № 137).

   Одним з основним напрямків підготовки до реформи є підготовка вчителів. Вчитель першого класу 2019-2020 навчального року Ткаченко Майя Іванівна пройшла курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників щодо навчання учнів 1-х класів відповідно до Концепції «Нова українська школа» , на онлайн-платформі Ed-era пройшла шеститижневий курс для вчителів перших класів, онлайн курс «Вчимося жити разом». Учителі закладу освіти  активно долучилися до  розробки засобів навчання, дидактичних матеріалів виготовлених власноруч з підручних матеріалів.

   Педагогічний колектив та батьки майбутніх першокласників щиро вдячні начальнику відділу освіти, молоді та спорту РДА Дмитрушко Любові Миколаївні та директору СВК "Колядинець" Сліпченку Анатолію Миколайовичу за фінансову підтримку щодо створення нового освітнього  середовища.

      

 

      

 

      

 

      

 

 « повернутися до списку новин