Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

БАТЬКАМ НАГАДАЛИ, ЩО НЕВАКЦИНОВАНИХ ДІТЕЙ МОЖУТЬ НЕ ВЗЯТИ ДО ШКІЛ І САДОЧКІВ

   Міністерства охорони здоров'я та освіти і науки закликають батьків зробити до 1 вересня дітям щеплення відповідно до Національного календаря щеплень, адже закон передбачає недопуск невакцинованих дітей до відвідування закладів освіти.

   Cаме ця норма закону покликана захистити здоров’я та життя дітей, оскільки в Україні спостерігається ускладнена епідемічна ситуація та вже два роки триває спалах кору. Перебування нещеплених дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя та здоров’я не лише учнів, а й членів їхніх сімей та працівників закладів освіти.

   За словами міністра освіти і науки України Лілії ГРИНЕВИЧ, якщо батьки принципово відмовляються від щеплень, вони можуть реалізувати право дитини на освіту, обравши альтернативну форму навчання - дистанційну чи індивідуальну. Держава у будь-якому випадку надасть можливість та доступ кожній дитині до шкільної освіти.

   Відповідно до календаря щеплень, діти до 6 років повинні мати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту та краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6 років дітям роблять ревакцинацію проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

   Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря-педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

  Дітей, які мають протипоказання до щеплення, мусить захищати колективний імунітет. Він формується, коли 95-98% людей у суспільстві вакциновані. В таких умовах інфекція просто не має де поширюватися. Тому вакцинуючись, ви не лише захищаєте своє здоров’я і здоров’я своєї дитини, а й долучаєтеся до формування колективного імунітету і дбаєте про здоров’я інших людей.

   Якщо батьки раніше зробили фальшиві довідки про щеплення, вони можуть безперешкодно та безоплатно вакцинувати дітей. Для цього потрібно просто звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра.

   Докладніше про те, які довідки потрібні дитині до 1 вересня читайте за посиланням.

   Джерело: МОЗ України https://moz.gov.ua/article/news/chi-budut-ditej-bez-scheplen-puskati-do-shkil-i-sadochkiv---roz%e2%80%99jasnennja-vid-mon-i-moz?fbclid=iwar2aevrxd-by7fuhfdlxmp_lagwrft5cz5xf26bej48gegisxilq8vvju9q« повернутися до списку новин