Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

ВІДТЕПЕР ШКОЛИ ПЕРЕВІРЯТИМУТЬ ПО-НОВОМУ - ЧЕРЕЗ АУДИТ

   Міністерством освіти і науки  України затверджений Порядок проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти.

   Відповідний наказ, що був раніше підписаний міністром Лілією ГРИНЕВИЧ, вже набув чинності.

   Документ визначає механізм проведення інституційного аудиту шкіл, метою якого є оцінювання якості освітньої діяльності закладу освіти.

   Аудит проводитиме Державна служба якості освіти та її територіальні органи.

   У плановому порядку він здійснюватиметься не частіше одного разу на 10 років. Разом з тим, через низьку якість освітньої діяльності школи аудит може проводитись  у позаплановому порядку.

   Інституційний аудит передбачає проведення оцінювання освітніх і управлінських процесів школи та внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а також перевірку додержання школою вимог законодавства у освітній сфері.

   Передбачається, що за результатами аудиту школам будуть надаватись рекомендації щодо підвищення якості освітньої діяльності та приведення освітнього і управлінського процесів у відповідність до вимог законодавства.

   За словами міністра освіти Лілії ГРИНЕВИЧ, у разі виявлення порушень Держслужба якості освіти надаватиме школі рекомендації та час для роботи над помилками - до 1 року. Якщо після визначеного терміну школа не усуне виявлені недоліки, то Державна служба якості освіти зможе рекомендувати засновнику змінити керівника школи або ж взагалі реорганізувати заклад.

   Планується, що перші аудити будуть проведені у закладах загальної середньої освіти вже у вересні цього року.

   За матеріалами сайту http://osvita.ua/news/« повернутися до списку новин