Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

Відбувся семінар-практикум для вчителів історії

   Однією з актуальних проблем на сучасному етапі розвитку педагогічної теорії та практики є активізація пізнавальної діяльності учнів. Саме від її вирішення залежить ефективність освітньої діяльності, яка проявляється в міцному засвоєнні знань, стимулюванні та розвитку інтересу до навчання, формуванні самостійної думки здобувачів освіти.

   Відповідно до плану роботи  районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту РДА  15 листопада 2018 року на базі Синівської ЗОШ  І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів історії з теми «Активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроках історії як один із шляхів підвищення якості освіти». У ході роботи засідання розглянуто питання: врахування психологічних аспектів під час активізації пізнавальних інтересів учнів на уроках історії, сучасні методи та прийоми роботи для стимулювання навчальної діяльності учнів.

   Методист РМК Хижняк О.М. зауважила,  що  для успішної актуалізації навчально-пізнавальної діяльності учнів вчитель повинен володіти різними інноваційно-освітніми прийомами, методами та засобами навчання, бути зацікавленим в інтелектуальній діяльності вихованців, мати високу культуру мислення і спілкування.

   На уроці історії України в 8 класі з теми «Морські походи козаків. Петро Конашевич-Сагайдачний. Хотинська війна» учитель історії Ларченко О.В. практично продемонстрував використання  інноваційних методів роботи (ментальної карти уроку, історичного дарцу, проблемних та випереджаючих завдань), які дали  змогу активізувати навчально-пізнавальну діяльність учнів. Узагальненням навчального матеріалу про героїчну добу козацтва стало проведення  історичного марафону.       

   Як результат, педагоги обмінялися досвідом роботи й отримали методичні рекомендації з актуальної методичної проблеми.

 « повернутися до списку новин