Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

ЗРОБИТИ ВСЕ МОЖЛИВЕ, ЩОБ СУМЩИНА БУЛА В ЛІДЕРАХ З ЦИФРОВІЗАЦІЇ ВСІХ ГАЛУЗЕЙ І СФЕР ЖИТТЯ

   На цьому наголосив в ході розширеного засідання робочої групи з питань цифровізації, що відбулося 28 травня 2019 року за участі  керівників та представників обласних, районних, міських структур, громадських об’єднань та інтернет-провайдерів, керівник апарату обласної державної адміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ.

   За його словами, без доступу до швидкісного Інтернету сьогодні не можуть якісно розвиватися ні освітні сервіси, ні медична галузь, ні державне управління, ні бізнес. І завдання заходу - зібрати і об’єднати зусилля всіх керівників районів, міст, об’єднаних громад, які потребують впровадження проектів із цифровізації на своїх територіях, та провайдерів, які будуть працювати над їх реалізацією.

   Презентуючи передовий досвід та практику організації доступу до мережі Інтернет, представники громадської організації Hi Tech Office Ukraine відмітили дієвий трикутник Сумської області «Влада – бізнес – громадськість», який всіляко сприяє цифровізації.

   Говорячи про потреби закладів соціальної сфери регіону, зокрема освіти, у забезпеченні доступом до мережі Інтернет, директор обласного Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА акцентувала увагу на причинах, що зумовлюють складність інтернетизації освітньої галузі в області. «Освітянам в містах, районах, ОТГ необхідно більше спілкуватися власне з провайдерами, аби, перш за все, зрозуміти, який інтернет потрібен для їхніх закладів освіти», - зазначила вона. 

   Довідково. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам Сумщини на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти, становить понад 41 мільйон гривень. Забезпечення шкіл доступом до Інтернет є одним з напрямів використання коштів цієї субвенції, на що заплановано 21,5 мільйона гривень.

   Завершальним етапом роботи розширеного засідання робочої групи з питань цифровізації стало обговорення з Інтернет-провайдерами актуальної картини покриття об’єктів інфраструктури регіону та планування подальшої діяльності.

   В числі учасників заходу були юрисконсульт відділу освіти, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації Наталія БЛИЗНЮК та вчитель інформатики опорного закладу району Віталій РОКИТЯНСЬКИЙ.

   За матеріалами сайту http://sm.gov.ua/index.php/uk/oda

         « повернутися до списку новин