ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЛИПОВОДОЛИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

НОВІ САНІТАРНІ НОРМИ ДЛЯ ШКОЛИ: ЩО КАРДИНАЛЬНО ЗМІНИТЬСЯ ДЛЯ УЧНІВ

   Вперше за 17 років можуть оновити санітарні норми у школах.

   Відповідний проект наказу розроблений Міністерством охорони здоров'я у співпраці з Міністерством освіти та запропонований для громадського обговорення.

   Новими санітарними правилами планується впровадити декілька принципових змін щодо встановлення вимог до влаштування території, будівель і споруд, систем забезпечення життєдіяльності, забезпечення освітнього процесу, харчування для закладів загальної середньої освіти тощо. 

   Зокрема, у міністерстві пропонують скоротити тривалість виконання домашніх завдань. Для 3-9 класів рекомендується, аби воно тривало не більше 1 години, для 10-12 класів - не більше 1,5 години. А для учнів першого і другого класів домашні завдання взагалі не рекомендовані.

   Також школи можуть отримати можливість самостійно організовувати простір: скасовані нормативи щодо відстані між партами, а в 1-4 класах рекомендовано облаштовувати у класах місця для відпочинку та ігор.

   Після затвердження нових санітарних правил вчителі зможуть використовувати у освітньому процесі інтерактивні дошки, мультимедійні технології та пристрої. Враховано можливості сучасного інженерного забезпечення, в т.ч. освітлення, доступу в інтернет тощо. У проекті зазначено, що після занять із застосуванням мультимедійних технологій, має проводитись фізкультхвилинка та гімнастика для очей, а в кінці уроку – фізичні вправи для профілактики загальної втоми.

   Харчування учнів повинно відповідати сучасним рекомендаціям. Щоденне меню шкіл має включати, як мінімум, чотири страви, а калорійність обіду повинна складати близько 30% від добової потреби в енергії. Також у розроблених рекомендаціях чітко визначено максимально допустиму кількість цукру та солі для різних страв, є запропоновані продукти, корисні для дитячого організму. Окрім цього передбачена можливість організації кейтерингу.

   Прийняття проекту наказу дозволить створити безпечні умови для організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти усіх форм власності.

   Зауваження та пропозиції до проекту документа приймаються Управлінням громадського здоров'я МОЗ України протягом місяця з дня оприлюднення у письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7.

   З проектом документа можна ознайомитися за посиланням.

За матеріалами сайту Osvita.ua« повернутися до списку новин