Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ ЯК ІНДИКАТОРИ ЯКОСТІ ОСВІТИ ЇЇ ЗДОБУВАЧІВ

   Результати навчання здобувачів освіти на кожному рівні повної загальної середньої освіти, що оцінюються шляхом державної підсумкової атестації, обговорили на черговій апаратній нараді, що відбулася 06 серпня 2018 року під головуванням  очільника району Івана ЯРЕМЕНКА.

   Як зазначила начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Любов ДМИТРУШКО, у  2017-2018 навчальному році державна підсумкова атестація здобувачів початкової, базової середньої та повної загальної середньої освіти району (останніх - у формі ЗНО) проведена в період з 15 травня по 13 червня 2018 року. Її складали 324 учні, отримавши наступні результати.

   Середній коефіцієнт якості знань здобувачів початкової освіти з математики склав 74%, з української мови - 70%. Успішність знань з предметів становить 100% та 94% відповідно.

   Аналіз результатів письмових робіт показав, що здобувачі базової середньої освіти мали в основному достатній та середній рівні навчальних досягнень, підтвердивши результати своїх знань за рік. Слід зазначити, що 97% учнів склали державну підсумкову атестацію вище початкового рівня, чим підтвердили належний рівень успішності за курс основної школи.

   Державну підсумкову атестацію здобувачів повної загальної середньої освіти проведено у формі ЗНО з української мови, математики або історії України та предмету за вибором учня у пунктах тестування міст Ромни та Суми.  З переліку предметів, що пропонувалися до обрання (7), учнями обрані 6 (історія України, математика, біологія, англійська мова, географія, фізика; не обиралися – хімія).

   Середній по району коефіцієнт якості знань учнів з української мови склав 62%, з історії України - 63%, з географії – 50%, з біології – 36%, з математики - 27%, з іноземної мови (англійська) – 94%.  100% рівень успішності мають випускники з фізики та іноземної мови.

   Враховуючи результати ДПА (в тому числі у формі ЗНО) свідоцтва з відзнакою отримали 5 випускників 9-х класів; нагороджені медалями 5 випускників 11-х класів (по 100% від заявлених). Зберегли право на нагородження золотою медаллю 3 учні; 2 - були переведені до списку срібних медалістів.

   «Результативність державної підсумкової атестації 2017-2018 навчального року показала одночасно якість підготовки здобувачів освіти на кожному рівні та проблемні моменти, що визначатимуть подальшу роботу закладів загальної середньої освіти в даному напрямку», – підсумувала Любов ДМИТРУШКО.« повернутися до списку новин