Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

РЕАЛІЇ ТА ПЕСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ОБЛАСТІ

   Найважливіші питання щодо розвитку дошкільної освіти було обговорено під час наради для спеціалістів (методистів) органів управління освітою на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації. Участь у нараді взяла методист районного методичного кабінету  Наталія СМІТІЯ.

   На важливості створення додаткових місць у закладах дошкільної освіти  наголосила начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Світлана БИРЧЕНКО. Вона також зазначила, що за 2018 рік у закладах освіти Сумської області для дітей дошкільного віку створено 24 групи на 460 місць, відкрито 15 груп на 280 місць у функціонуючих закладах. У закладах дошкільної освіти, що тривалий час використовувалися не за призначенням, відкрито 9 груп на 180 місць. У 2019 році заплановано створити 14 груп на 280 місць.

Стан дошкільної освіти області, аналіз мережі закладів, виконання плану заходів щодо ліквідації черг висвітлила провідний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти Департаменту освіти і  науки Сумської  обласної державної адміністрації Ніна ГАНЖА.

   Про дотримання санітарно-гігієнічних вимог під час організації, освітньої діяльності, охорони праці та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку, належне утримання всіх приміщень закладу дошкільної освіти, дотримання вимог законодавства щодо створення безпечного, розвивального середовища, недопущення насильства над дітьми розповіла головний спеціаліст управління освіти і науки Сумської міської ради Олена ФЕДЕНКО.

   Методист дошкільного виховання відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Лариса МІЩЕНКО інформувала про методичний супровід організації освітнього процесу закладів дошкільної освіти у 2019 році. Більш детально зупинилася на  особливостях організації життєдіяльності дошкільників за  програмою «Впевнений старт», яка розрахована на забезпечення поступового переходу до Нової української школи.

   Сучасні підходи щодо використання інтерактивної дошки в закладах дошкільної освіти презентував Михайло НІКОЛАЄНКО, старший викладач кафедри освітніх та інформаційних технологій комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

   Про особливості атестації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти інформувала методист комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Людмила ЛИПОВА.

  Підводячи підсумки наради визначено пріоритетні напрями діяльності дошкільної освіти Сумської області на наступний навчальний рік. Першочерговими зазначено такі завдання:

  • створення додаткових місць у закладах дошкільної освіти з метою  ліквідації існуючих черг та перевантаження;
  • забезпечення наступності між дошкільною та початковою ланками освіти на засадах Концепції Нової української школи;
  • використання сучасних підходів до співпраці з родинами вихованців;
  • забезпечення компетентнісного підходу до формування компетенцій дітей дошкільного віку (зокрема: соціальної, природничо-екологічної,  художньо-продуктивної та здоров’язбережувальної).

 « повернутися до списку новин