Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

ПІДСУМКОВЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ЗАВЕРШЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ: РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ ЛИСТ МОН

   Через епідеміологічну ситуацію, що склалася, Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення щодо забезпечення підсумкового оцінювання учнів та організованого завершення цього навчального року.

   Відповідний лист оприлюднено на офіційному сайті відомства 16 квітня 2020 року.

   В умовах дистанційного навчання педагогічні ради шкіл можуть самостійно визначати деталі освітнього процесу і завершення навчального року, а підсумкове оцінювання може здійснюватись віддалено. Про це йдеться у листі.

   Лист роз’яснює і організацію оцінювання в умовах дистанційного навчання, і особливості:

  • поточного, формувального та підсумкового оцінювання,
  • оцінювання учнів 1-2-х класів та 3-х пілотних класів НУШ,
  • підсумкового оцінювання учнів, які навчаються за індивідуальною формою.

   Роз’яснення також містить рекомендації щодо оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів. Воно має бути завершено не пізніше 15 червня 2020 року.

   Керівникам шкіл рекомендовано затвердити графіки видачі свідоцтв про здобуття базової середньої освіти випускникам 9-х класів, враховуючи протиепідеміологічні вимоги.

   Учням 1-8-х, 10-х класів, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, рекомендовано надіслати копії відповідних документів електронною поштою або в інший спосіб, а оригінал документа вручити у вересні 2020-2021 н. р.

   Під час календарно-тематичного планування на 2020-2021 навчальний рік Міністерство рекомендує збільшити час на узагальнення та закріплення матеріалу за попередній рік, а у 2-11-х класах провести вхідне оцінювання рівня знань учнів за 2019-2020 н.р.

   З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, у 2019/2020 навчальному році рекомендовано не проводити масові заходи, зокрема - останні дзвоники та випускні вечори.

   Крім того, роз’яснення містить інформацію про особливості зарахування учнів до 5-х класів закладів загальної середньої освіти.

   Нагадаємо, усі зміни в освітньому процесі, впроваджені через карантин, відтепер зібрано на окремому сайті.

   За матеріалами сайту https://mon.gov.ua« повернутися до списку новин