Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ СУМЩИНИ МАЮТЬ ПРИШВИДШИТИ ПІДГОТОВКУ ПЕРШИХ КЛАСІВ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

   На цьому наголосив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА під час відеоселекторної наради з керівництвом районів та ОТГ

   «Про впровадження нового державного стандарту в перших класах ми говорили ще з вересня минулого року, – зазначив Микола Подопригора. – Зі свого боку обласна влада забезпечила методичну роботу, є державні субвенції, які підтримають впровадження змін в навчальних закладах. Але й районна та місцева влада повинні провести всі фінансові та організаційні заходи, щоб 1 вересня першокласники пішли в оновлені приміщення, мали належну матеріальну базу, а батьки   відчували, що їх діти навчаються в комфортному середовищі, отримують знання за сучасними стандартами».

   Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія ГРОБОВА зауважила, що питання підготовки перших класів до впровадження з 1 вересня нового державного стандарту в рамках концепції Нової української школи дуже серйозне.

   «Освіта у нас має стати пріоритетом для усіх районів та громад області, – говорила вона. – Уже кінець квітня, були розподілені вільні залишки бюджетних коштів. Тож гроші у вас є і бажано прискорити закупку необхідного обладнання. Адже на території України 22 тисячі перших класів і не так багато виробників засобів навчання, меблів, комп’ютерної техніки. Ми ще на початку нинішнього навчального року говорили вам, щоб ви почали плідно готуватися до 1 вересня».

   Вікторія Гробова звернула увагу керівництва районів та ОТГ, а також відділів освіти на те, що гроші з місцевих та районних бюджетів варто виділяти на найближчих сесіях. Адже попереду – тендерні процедури, які можуть затягнути процес облаштування перших класів, а вони мають бути готові до 1 вересня в обов’язковому порядку. Також вона говорила і про те, що меблі та комп’ютерне обладнання варто купувати лише ті, які відповідають державним стандартам для Нової української школи. У нагоді при підготовці класів стане перелік усіх необхідних засобів для створення нового освітнього середовища в перших класах, рекомендований навчальним Інститутом модернізації змісту освіти.

За матеріалами сайту Сумської ОДА« повернутися до списку новин