Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

Впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек закладів загальної середньої освіти

   Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 р. №177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації» у бібліотеках України впроваджується нова міжнародна класифікація (УДК), яку використовують 130 країн.

   8 квітня 2019 року на базі КЗ Липоводолинська СШ відбулась інструктивно-методична нарада для шкільних бібліотекарів з упровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек закладів загальної середньої освіти. 

   Присутні ознайомились із поточним станом впровадження та використання Універсальної десяткової класифікації в Україні, методикою індексування за таблицями УДК. В ході наради було переглянуте відео майстер-класу "Впровадження УДК у роботу шкільної бібліотеки", яке провела завідувач відділу класифікаційних систем Державної наукової установи "Книжкова палата України імені Івана Федорова" Валентина Муравйова: https://www.youtube.com/watch?v=RP8pp_OiiPI

   Досвідом роботи щодо впровадження міжнародної класифікації поділилася зав. відділом формування, збереження фонду, обробки документів та каталогізації Липоводолинської централізованої бібліотечної системи Таїсія Лукіна.

   Учасники наради обговорили проблемні питання, які виникли в їхній роботі по індексуванню фондів шкільної бібліотеки за таблицями УДК. 
 « повернутися до списку новин