Відділ освіти, культури, молоді та спорту Липоводолинської районної державної адміністрації

БЕРЕЖІМО СЕБЕ, ДІТИ

   Сьогодні проблема безпеки розглядається, як базисна потреба людини, тому на дошкільний заклад покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.

   Починаючи з дошкільного віку, важливо формувати у дітей свідоме розуміння цінності власного життя та здоров'я, виховувати у них свідому, осмислену позицію щодо безпеки життєдіяльності.

   На виконання наказу відділу освіти, молоді та спорту від 05.10.2018 №206   з 16 по 19 жовтня 2018 року в дошкільному підрозділі Яснопільщан-ського НВК  проходив Тиждень  безпеки дитини під назвою «Бережімо себе, діти».  
   Метою його проведення було поліпшення якості освітнього  процесу з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя, пропаганда здорового та безпечного способу життя, вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя під час різних небезпечних ситуацій.

   В рамках проведення Тижня безпеки дитини,  були проведені виховні заходи, заняття, конкурси, вікторини, екскурсії  з питань безпеки життєдіяльності із залученням педагогічних працівників, батьків та дітей.

   Протягом «Тижня безпеки  дитини»  в роботі з  дітьми вирішувались такі завдання:

-         формування знань про правила особистої безпеки;

-         правила пожежної безпеки;

-         правила поведінки з незнайомими людьми;

-         правила поведінки на вулиці;

-         виховання обережності.

   На занятті з валеологічного виховання  «Наш ротик»,  діти не тільки ознайомились з його  будовою та значенням для людини, а й закріпили знання про небезпечні ігри з дрібними предметами, які можуть потрапити в наш організм.

   На занятті «Вогонь – друг, вогонь - ворог»,  діти познайомилися з номером телефону пожежників  та дізналися для чого потрібен вогнегасник. 

   Також діти мали нагоду засвоїти правила безпеки через бесіди «Що таке здоров’я», «Вітаміни – наші друзі», «Твоя небезпека залежить від тебе» (на прикладі вчинків героїв плакатів, таблиць). Пригадали правила поводження з  електроприладами, тваринами.

   Пішохідний перехід до проїжджої частини дороги, дав змогу закріпити з дітьми правила дорожнього руху і пішоходів, знання про небезпеку ігор біля дороги.

   Тема безпеки життєдіяльності дитини невичерпна, вона не обмежена Тижнем,  ми постійно будемо ознайомлювати дітей з  правилами безпеки. І ті зерна знань, умінь, навичок, які закладаються сьогодні, обов’язково знадобляться в майбутньому.« повернутися до списку новин